15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

V Warszawski Rajd Motocyklowy
14.09.2016

Warszawski Rajd Motocyklowy chyba już na stałe zagościł we wrześniowym kalendarzu imprez motocyklowych Mazowsza. 11 września, w niedzielny, słoneczny poranek, na starcie V edycji, na Autodromie Automobilklubu Polski zjawiły się 24 załogi, w tym połowa na motocyklach zabytkowych. Najstarszy motocykl to Miele z 1935 roku Artura Węglera, najmłodszym pojazdem była Zetka 125 z 2015 roku Magdy Brzezickiej. Najliczniejszą klasę stanowiły motocykle wyprodukowane w latach 1970-1986, równie silną grupę stanowiły maszyny współczesne (klasa post '86).

Zdjęcia fot: Dawid MisiakRajd rozpoczęły dwie próby sportowo – zręcznościowe. Obie mało skomplikowane, jeśli chodzi o trasę, natomiast wymagające sporo znajomości takich elementów techniki kierowania, jak chociażby martwy ciąg. Bez zbędnych pauz rozpoczął się właściwy Rajd, którego tematem były Warszawskie Legendy Miejskie. I tak, załogi korzystając z itinerera odwiedziły zaułki zwiazane z najbardziej barwnymi postaciami Warszawy XX wieku: Powązki Himilsbacha, Targówek Józefa Balcerka i jego gołębi, Starą Pragę Wiecha, Saską Kępę Tolka Banana, Czerniaków Grzesiuka, Aleję Przyjaciół Waldorffa, Legię Deyny, Powiśle prof. Religi, Chłodną z warsztatem Kwapiszów (niedługo reaktywacja!) i Kiercelak Taty Tasiemki. Fabularnie zorganizowane Punkty Kontroli Przejazdu pozwoliły przenieść się na chwilę w przeszłość: na rogu Długiej i Bielańskiej na uczestników czekał patrol żołnierzy Whermachtu szukający sprawców Akcji pod Arsenałem, pod Bankiem pod Orłami na Jasnej dwóch cinkciarzy objaśniało zagadkę napadu stulecia i wreszcie na Smolnej, legendarna milicjantka Lodzia, która w latach '40 kierowała ruchem na rondzie przy budynku KC PZPR, wraz z sympatycznym współczesnym policjantem Krzysztofem sprawdzili wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego.Rajd zakończyły dwie proste próby sportowe na palcu Motocyklowej Szkoły Jazdy Kulikowisko, metę z uroczystym rozdaniem nagród zorganizował Urząd Dzielnicy Bemowo. Zakończenie uświetnił wspaniałą gawędą o Woli: dzielnicy, która zanika, Janusz Dziano, członek Gwary Warszawskiej i twórca profilu Jestem Z Woli.

Mistrzem prób Sportowo – Zręcznościowch okazał się Bogusław Miciałkiewicz jadący Yamahą XS750 z 1979 roku, klasę pre '55 zwyciężył bezkonkurencyjny Artur Węgler na Miele z 1935 roku, W klasie pre '70 wygrał Adrian Urbański na Komarze z 1966 roku przed Sebastianem Czerwińskim na SHL z 1968 roku. Klasę najmłodszych zabytków (pre '86) zwyciężył Michał Gonta na Suzuki Katana GS650G z 1982 roku przed Bogusławem Miciałkiewiczem na Yamasze XS750 i Tomaszem Karlickim na MZ TS 250 z 1978 roku. Klasę najmłodszych motocykli zwyciężył Tomasz Kępiński na BMW R1100GS z 1998 roku przed Sylwestrem Korzeniewskim jadącym Yamahą FZS1000 z 2001 roku i Mirosławem Podgórskim na MZ ETZ 250 z 1988 roku. Serdecznie gratulujemy

Grzegorz Cichocki, komandor V Warszawskiego Rajdu Motocyklowego


28.08.2016
V Warszawski Rajd Motocyklowy odbędzie się 11 września 2016 roku.
Startujemy od godz. 10.00 z siedziby Automobilklubu Polski, ul. Powstańców Śląskich 127 w Warszawie.
Biuro Rajdu czynne od godziny 9.00
Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszą rejestrację zgłoszeń. Formularz dostępny pod tym linkiem: https://goo.gl/forms/5lWMozLAZ4TH5D1H2


Warszawski Rajd Motocyklowy jest rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych, wobec tego obowiązuje regulamin Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych na rok 2016. Regulamin dostępny po tym linkiem:
http://www.pzm.pl/zo/warszawa/pojazdy-zabytkowe

Zawodnicy będą klasyfikowani ze względu na rok produkcji motocykli w klasach:
pre '55
pre '70
pre '86
Do startu dopuszczeni są zawodnicy na motocyklach młodszych lub współczesnych - w klasie post '86.

Na rok 2016 obowiązuje wpisowe 30 zł od pojazdu dla załogi z klubu zrzeszonego w PZM oraz 40 zł od pojazdu dla załogi niezrzeszonego w PZM oraz 10 zł od osoby.
Ze względów organizacyjnych prosimy o wpłacanie wpisowego na konto Automobilklubu Polski z tytułem wpłaty zawierającym adnotację "V Warszawski Rajd Motocyklowy" + nazwiska uczestników w tytule wpłaty.
Numer konta: 47 1160 2202 0000 0001 3161 7512
W biurze rajdu prosimy okazać dowód wpłaty wpisowego.
Motocykle muszą posiadać ważne badanie techniczne, a zawodnicy będą proszeni o okazanie aktualnych polis OC.

Rajd rozpoczną próby Sportowo-Zręcznościowe. Trasa o długości ok. 60 km wyznaczona itinererem, na trasie Rajdu Punkty Kontroli Czasu (PKC) oraz Punkty Kontroli Przejazdu (PKP) wynikające z fabuły. Tematem Rajdu są Warszawskie Legendy Miejskie. Meta Rajdu zlokalizowana będzie na dziedzińcu Ratusza Dzielnicy Bemowo.

Wszelkie informacje, zapisy będą na stronie Automobilklubu Polski oraz na facebookowym profilu Motoyoungtimer.

kontakt do organizatora: motoyoungtimer@gmail.com tel. 503 858 073

<powrót do aktualności>

 

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.