15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Komisja Motocyklowa Automobilklubu Polski w poprzednich kadencjach działalności organizowała zawodymotocyklowe: Mistrzostwa Polski w Rajdach Enduro, Mistrzostwa Strefy Centralnej w Motocrossie oraz imprezy dla początkujących. W sezonie 2009 Komisja była organizatorem jednej z rund Pucharu PZM oraz Mistrzostw Polski Supermoto. Motocyklowi zawodnicy Automobilklubu Polski startują w następujących dyscyplinach: wyścigi drogowe, motocross, rajdy enduro, supermoto i trial.

Komisja Motocyklowa w ramach realizacji swojej działalności statutowej może zaproponować młodym zawodnikom zarówno wsparcie finansowe i logistyczne, jak i instruktorów chętnych do pracy z młodzieżą. Niestety Klub nie dysponuje miescem, gdzie zawodnicy mogliby naprawiać swój sprzęt, korzystać z fachowych porad bardziej doświadczonych kolegów i wspólnie trenować.

Pozostają tylko prywatne warsztaty, np. u Leszka Gontarczyka (Przewodniczący Komisji). Nie ma również miejsc w Warszawie i okolicy, gdzie można by organizować rozgrywki Motocross, Cross Country lub Enduro. Dlatego w ciągu ostatnich 4 lat Komisja Motocyklowa zorganizowała na Bemowie tylko 2 imprezy – Mistrzostwa Polski Supermoto i wyścigi skuterów (1 i 3 maja 2005), głównie dzięki zapałowi Leszka Gontarczyka i Armina Kassai z Biura Sportu Automobilklubu.

Informacje o możliwości zapisania się do klubu oraz uzyskania licencji sportowej w wybranej dyscyplinie udziela Biuro Sportu Automobilklubu, tel: 022 652 81 23 lub 16.

Skład Rady Komisji:

Leszek Gontarczyk - przewodniczący - bileris@wp.pl, tel: 601 235 297
Michał Strugarek - wiceprzewodniczący - m.strugarek@automobilklubpolski.pl

Robert Borys - członek
Artur Jeżak - członek
Radosław Pakulski - członek
Rafał Piwko - członek
Piotr Rubacha - członek


Zebrania Komisji odbywają się nieregularnie (informacje o najbliższym posiedzeniu można uzyskać telefonicznie tel. 022 652 81 23 lub u przewodniczącego Komisji, tel: 601 235 297).© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.