15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Komisja Modeli Motoryzacyjnych

Wraz z wzrostem popularności modelarstwa samochodowego Automobilklub Polski podjął we wrześniu 2008 roku decyzję o rozszerzeniu dziamodelełalności o tę dziedzinę sportu. Jako że jest ona dostępna bez ograniczeń wiekowych i daje możliwość rozwijania zdolności politechnicznych, dostrzeżono w niej wielki potencjał. Pierwotnie nosiła nazwę "Komisja Modelarstwa Kołowego", by w 2013 przekształcić się w obecnie używaną – Komisja Modeli Motoryzacyjnych.

W tym samym roku (2008), we współpracy z firmą ATA i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Modelarzy, zbudowany został tor ziemny dla modeli typu offroad. Rozegrano na nim ważne imprezy modelarskie, m.in. Finał Krajowych Mistrzostw Modeli RC w klasach Offroad – 2WD Junior, 4WD Junior, 2WD i 4WD. Tuż obok, na specjalnie wylewanym dla BMW Pit Lane Park asfalcie, powstał tor dla zdalnie sterowanych samochodów wyścigowych w skali 1:10. W sezonie letnim również na nim odbywały się wyścigi będące częścią Krajowych Mistrzostw Modeli RC.W listopadzie 2016 roku wybrany został nowy skład Rady Komisji. Jego przewodniczącą została Sandra Frej, połowa duetu RC Nennox promującego polską scenę RC w kraju jak i poza jego granicami. Nowymi osobami w składzie Rady są również wiceprzewodniczący Rafał Trzaska, Dorota Trzaska, Rafał Szostek i Maksym Stupecki, związani z grupą RC Maniacs from Poland – created by RC Nennox, która zrzesza fanów RC z całego kraju i ma na celu promocję tego hobby. Znanymi postaciami w składzie Rady, od wielu lat związanymi z Komisją, są Niko Triandafilidis, organizujący obecnie największe halowe mistrzostwa RC w Polsce (Tamiya Cup) i polską edycję Euro Offroad Series, oraz Maciej Chałas, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski wyłoniony podczas wspomnianych zawodów.

Celem nowej Rady Komisji Modeli Motoryzacyjnych na najbliższy czas jest utrzymanie wysokiego poziomu zawodów RC organizowanych w ramach Automobilklubu Polski, budowa toru trialowego oraz promocja modelarstwa motoryzacyjnego na większą skalę niż dotychczas – o szczegółach będziemy informować na bieżąco w zakładce "Modele motoryzacyjne -> Aktualności Komisji".

Skład Rady Komisji:

Sandra Frej
- przewodniczący: modele@automobilklubpolski.pl
Rafał Trzaska - wiceprzewodniczący

Maciej Chałas - członek
Dorota Trzaska
- członek
Niko Triandafilidis
- członek
Maksym Stupecki
- członek
Rafał Szostek - członek

Deklaracja członkowska: (pobierz)

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.