15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

kolomlodDzisiejsze Koło Młodych AP zostało reaktywowane w lutym 2002 roku z inicjatywy Komisji Sportu AP. Na początku swojego istnienia było to kilkanaście młodych osób związanych z rajdami samochodowymi.

W większości członkami Koła Młodych Automobilklubu Polski są ludzie młodzi związani z organizacją rajdów samochodowych w naszym klubie. Duża część z nich posiada licencje sędziowskie i uczestniczy jako osoby oficjalne we wszystkich rajdach organizowanych przez AP. Spora część członków Koła Młodych zaczyna dopiero swoją przygodę ze sportem samochodowym, startując w imprezach amatorskich. Dla nich kierowane są cotygodniowe kursy szkoleniowe rajdowej nauki jazdy samochodem. Treningi te organizowane są przez doświadczonych zawodników rajdowych: Janusza Siniarskiego, Ryszarda Pluchę, Andrzeja Grigoriewa czy Marcina Turskiego. Wielu młodych ludzi z Koła w ten sposób nauczyło się rajdowego rzemiosła i z licznymi sukcesami startuje zarówno w Rajdowym Pucharze PZM jak i w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Wśród członków Koła Młodych jest wielu znakomitych pilotów rajdowych, którzy startują w rajdach najwyższej rangi Mistrzostw Polski. Piloci ci, a także ich młodsi koledzy zaczynający dopiero przygodę z opisem rajdowym, mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w kursie pilotów rajdowych, organizowanym przez Koło Młodych. W roli nauczycieli wystąpili doświadczeni i utytułowani piloci rajdowi: Ryszard Żyszkowski, Kuba Mroczkowski, Marek Pawłowski oraz Jacek Rathe.

Koło Młodych to także dziennikarze i fotografowie sportów samochodowych, czy po prostu kibice rajdowi. Swoje zamiłowanie do rajdów członkowie Koła Młodych realizują poprzez wiele wspólnych wyjazdów na imprezy w całym kraju.

Dzisiejsze Koło Młodych prowadzi wiele działalności i realizuje wiele swoich pomysłów. Na spotkaniach Koła Młodych oprócz treningów sportowej jazdy omawia się także bieżące imprezy, dyskutuje o aspektach bezpieczeństwa na rajdach, omawia zmiany w regulaminach. Na spotkaniach prezentowane oraz omawiane są także filmy (z zewnątrz jak i on-boardy) z rajdów.

Spotkania Koła Młodych są bezpłatne i mają charakter otwarty dla wszystkich członków Automobilklubu Polski. Oprócz tego od członków Koła Młodych wymagana jest aktywność w działalności klubowej. Koło Młodych ma na swoim koncie wiele prac na rzecz klubu. Opiekuje się terenem ośrodka AP na Bemowie.

W najbliższych latach Koło Młodych zamierza nadal kontynuować i poszerzać swoją działalność. Na spotkaniach Koła Młodych w roli gości zapraszani będą znani zawodnicy rajdowi, sędziowie i organizatorzy rajdów a także inne osoby ze światka rajdowego. Członkowie Koła będą nadal brali udział w organizacji rajdów samochodowych a także w życiu społecznym w naszym klubie. Przewodniczącym Koła Młodych jest kol. Jakub Siemczuk: kolomlodych@automobilklubpolski.pl, kubasiemczuk@wp.pl, tel: 507-112-216

Jak wstąpić do Koła Młodych

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.