15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Oliwier wygrywa sezon BABY ROK, Mateusz rundę    
12.08.2014

Udany weekend braci Pyłka. Tym razem młodzi Komorowianie ścigali się na kartingowym torze WallraV w Starym Kisielinie. Wspierani przez team Jastrzębski Racing rywalizowali w rozgrywanych XIII i XIV rundzie serii ROK CUP POLAND. Młodzi reprezentanci Automobilklubu Polski zaprezentowali wysokie dyspozycje, osiągając imponujące wyniki. Oliwier jeszcze przed zakończeniem serii zapewnił sobie zwycięstwo w sezonie BABY ROK, natomiast Mateusz zbliżył się w generalce do drugiego miejsca zapewniając sobie szansę na awans.

Początek zmagań zainaugurowała sobotnia czasówka. Mateusz startujący w najliczniejszej kategorii- JUNIOR ROK uzyskał 5 rezultat, tracąc do lidera zaledwie 0.053s. Po starcie z 5 pola przebijał się w górę stawki, kończąc wyścig na 3 miejscu, czyli ścisłej czołówce. W finale, wyprzedził swojego teamowego kolegę- Bartosza Milę i razem na niezagrożonych pozycjach kontynuowali bieg. Efektem 2 miejsca na mecie, był komplet punktów Mateusza do 2 stopnia podium.

Niedzielę zaczął od zdobycia pole position, nie dając cienia wątpliwości rywalom zwyciężył w obu wyścigach finałowych. Swoją szybką jazdą zapewniał sobie niemalże 2 sekundową przewagę nad resztą zawodników i maksymalną ilość punktów. Podczas uroczystego zakończenia zawodów, Mateusz stał na najwyższym stopniu podium JUNIOR ROKA.

Oliwer- młodszy z braci, podobnie jak Mateusz sobotnie zmagania zaczynał od 5 wyniku treningu oficjalnego. W półfinale BABY ROKA podejmował kilka prób wyprzedzania, dzięki czemu w półfinale uplasował się na 4 miejscu. W finale utrzymał swoją wysoką pozycję, ocierając się o włos o podium XIII rundy.

Niedzielną czasówkę ukończył z czasem 51.794s i wywalczonym 4 polem startowym do biegu półfinałowego. W trakcie pierwszego punktowanego biegu rundy radził sobie bardzo dobrze, utrzymując się na dobrej pozycji do momentu, gdy nie obróciło go o 360 stopni. Swoim wyczynem wprawił oglądających w osłupienie, bo jakby nigdy nic, bez najmniejszych problemów bez zatrzymania kontynuował wyścig. Na mecie zjawił się 5 z jednomiejscowym spadkiem. W finale szybko odzyskał poprzednią lokatę, meldując się na mecie jako 4 i kończąc rundę z kompletem punktów do 5 miejsca.

W klasyfikacji generalnej sezonu chłopcy utrzymują się na czołowych miejscach. Oliwier w BABY ROKU wraz z kompletem punktów utrzymuje niezagrożona w tym sezonie pozycję lidera, natomiast Mateusz zajmuje 3 lokatę JUNIOR ROKA i ma szansę na awans. Kolejne zawody 13-14 września na kartingowej nitce toru 'Poznań'. Wyścigi te mają wysoką rangę, albowiem są połączone z Pucharem Jesieni, którego zwycięzca będzie mógł udać się na światowy finał serii ROKA do Włoch.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.