15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Kolejne podium braci Pyłka   
29.07.2014

Sukcesem zakończył się wyścigowy weekend braci Pyłka. Na gostyńskim kartodromie rozegrane zostały kolejne XI i XII runda pucharu ROK Cup Poland. W trakcie zawodów kierowcy teamu Jastrzębski Racing prezentowali wysoką klasę sportową. Młodzi zawodnicy z Komorowa dwukrotnie stawali na podium weekendowych zmagań, ciesząc się wysokimi wynikami.

Po przybyciu na miejsce, chłopcy wraz z teamem Jastrzębski Racing pracowali nad najlepszymi ustawieniami kartów. Ich starania dały wynik już podczas sobotnich wyścigów. Oliwier w trakcie czasówki osiągnął najlepszy czas okrążenia, zdobywając tym samym pole position. W kolejnych dwóch biegach nie oddał prowadzenia i dzień ukończył z trzykrotnym pierwszym miejscem. Mateusz trening oficjalny zaliczył z 4 wynikiem, ale już podczas pierwszego finału awansował oczko w górę utrzymując to miejsce także w trakcie następnego wyścigu.

Po przybyciu na obiekt prowadzili systematyczne treningi. W ich trakcie mogli zarówno sprawdzić ustawienia kartów na pogodę deszczową jak i słoneczną. Intensywne przygotowania dały efekt w postaci osiągniętych punktów.

XI runda zaczęła się standardowo od czasówek. Oliwier ukończył trening z 2 polem startowym i stratą do lidera zaledwie 0.026s. W półfinale szybko wyszedł na prowadzenie, dowożąc je do linii mety. W finale nikt nie zdołał zagrozić pewnej pozycji zawodnika. Wyścig ukończył z prawie 2 sekundową przewagą nad resztą stawki.

Niedzielę zaczął od zdobycia pole position do półfinału. Pierwszy punktowany bieg to ciągłe nadawanie tempa reszcie zawodników przez Oliwiera. Także w finale nikt nie był w stanie dorównać tempu kierowcy. Swoimi zwycięstwami w poszczególnych sesjach, młodszy z braci Pyłka osiągnął najwyższy stopień podium obu rund.

Piątym wynikiem sobotniej czasówki zainaugurował swoje starty Mateusz. W półfinale szybko awansował i na mecie wyścigu, ze swoją 3 lokatą zapewnił sobie miejsce w ścisłej czołówce stawki. W finale ponownie przyspieszył, tym samym goniąc lidera wyścigu. Ostatecznie bieg ukończył z 2 lokatą i 2 stopniem podium.

W czasówce XII rundy poprawił wynik poprzedniego treningu zdobywając 2 pole startowe. Pechowy start zaliczył w półfinale. W trakcie 4 okrążenia, zerwała się linka gazu. Mateusz stracił panowanie nad kartem, wypadł z toru. W wyniku tej usterki nie był w stanie kontynuować biegu. W finale, pełen motywacji, osiągał fantastyczne wyniki. Po szybkim starcie z końca stawki, dynamicznie przebijał się przez nią, osiągając najszybszy czas okrążenia. Swoją precyzyjną, techniczną jazdą awansował aż do 2 pozycji i mimo wcześniejszego niepowodzenia, zebrał komplet punktów do 3 stopnia podium.

Bracia w klasyfikacji generalnej są nadal w czołówce swoich kategorii. Oliwier dzięki swoim dwóm zwycięstwom umocnił się n pozycji lidera BABY ROKA, natomiast Mateusz w JUNIOR ROKU także utrzymuje wysoką 3 lokatę. Kolejne wyścigi serii ROK Cup 9 i 10 sierpnia na torze w Starym Kisielinie.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.