15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Bracia Pyłka na podium Prezesa Automobilklubu Leszczyńskiego   
22.07.2014

W miniony weekend na gostyńskim kartodromie odbyły się zawody o puchar Prezesa Automobilklubu Leszczyńskiego. Brali w nich udział także młodzi zawodnicy Automobilklubu Polski z Komorowa. Obaj bracia zaprezentowali wysoką formę i zapewnili sobie miejsca na podium. Oliwier wygrał w BABY Roku, a Mateusz ścigający się w kategorii JUNIOR Rok był 2.

Po przybyciu na miejsce, chłopcy wraz z teamem Jastrzębski Racing pracowali nad najlepszymi ustawieniami kartów. Ich starania dały wynik już podczas sobotnich wyścigów. Oliwier w trakcie czasówki osiągnął najlepszy czas okrążenia, zdobywając tym samym pole position. W kolejnych dwóch biegach nie oddał prowadzenia i dzień ukończył z trzykrotnym pierwszym miejscem. Mateusz trening oficjalny zaliczył z 4 wynikiem, ale już podczas pierwszego finału awansował oczko w górę utrzymując to miejsce także w trakcie następnego wyścigu.

Niedzielne zmagania rozpoczął 3 finał pucharu. Oliwier na mecie zjawił się z delikatnym spadkiem, bo na 2 pozycji. Mateusz z kolei ponownie awansował, kończąc bieg również jako 2. Ostatni wyścig BABY Roka był popisem umiejętności Oliwiera. Zawodnik szybko wrócił na pozycję lidera, kończąc wyścig na 1 miejscu, z aż 7 sekundową przewagą nad resztą stawki. Mateusz jechał pewnie i dynamicznie, nie dając możliwości zagrożenia swojej pozycji. Czwarty finał ukończył z 2 pozycją, zajmując również tą lokatę w klasyfikacji pucharu.<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.