15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Bracia Pyłka na podium w Poznaniu    
15.07.2014

Miniony weekend kartingowa rodzina spędziła w stolicy Wielkopolski. Na poznańskim torze rozgrywane były IX i X runda serii ROK CUP POLAND. Podczas niedzielnej ceremonii pucharowej, obydwaj bracia Pyłka zajęli miejsce na podium. Oliwier został zwycięzcą X rundy w kategorii BABY ROK, natomiast Mateusz stanął na 3 stopniu JUNIOR ROKA. W sobotnich zmaganiach, obaj bracia wywalczyli 6 pozycję.

Młodzi Komorowianie na miejscu byli już kilka dni wcześniej. Wraz z mechanikami teamu Jastrzębski Racing przygotowywali się do startu w weekendowych zmaganiach. Przywitała ich deszczowa pogoda, która w piątek uległa zmianie i zawodnicy resztę startów jechali w pięknym słońcu.

Oliwier rozpoczął sobotę od wywalczonego w czasówce 4 pola startowego. Świetną pozycję wykorzystał w półfinale, gdy przebijał się do przodu stawki, atakując lidera wyścigu i kończąc bieg na 2 miejscu. W finale, w trakcie zaciekłej walki o wyższą pozycję, Oliwier wypadł z toru i musiał nadrabiać, kończąc wyścig na 14 lokacie.

Występ w X rundzie zapoczątkował 4 wynik kierowcy podczas treningu oficjalnego, ze stratą do lidera +0.142s. W biegu półfinałowym, po bardzo dobrym starcie wyszedł na prowadzenie stawki, które utrzymał również w finale, zgarniając maksymalną ilość punktów.Mateusz weekend zainaugurował 6 wynikiem treningu oficjalnego. W półfinale wraz z team'owymi kolegami zaprezentowali wysoki poziom jazdy i awansował na 5 pozycję. Podczas ostatniego wyścigu IX rundy, podejmował wiele prób wyprzedzania, ale stawka była tak zagęszczona, że nie należało to do najłatwiejszych manewrów. Ostatecznie bieg ukończył zachowując swoją i tak dobrą pozycję.

Podczas treningu oficjalnego X rundy Mateusz uzyskał 7 czas. Po szybkich konsultacjach z mechanikami wystartował w półfinale, gdzie awansował 2 oczka w górę. W finale ponownie potwierdził swój wysoki poziom awansując do ścisłej czołówki wyścigu. Śmiało atakował 2 pozycję, aż do końca, mijając linię mety na 3 miejscu.W klasyfikacji generalnej pucharu bracia plasują się na czołowych miejscach. Oliwier jest liderem swojej kategorii, natomiast Mateusz znajduje się na 3 lokacie JUNIOR ROKA. Kolejną walkę o punkty zawodnicy podejmą już za dwa tygodnie na gostyńskim kartodromie, gdzie odbędzie się XI i XII runda ROKA.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.