15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Poznańskie podia braci Pyłka
15.06.2016

Wyścigowi bracia mają za sobą kolejny, udany weekend. Młodzi Komorowianie biorąc udział w rozgrywkach 7 i 8 rundy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND prezentowali świetne tempo. Zarówno Mateusz, jak i Oliwier stawali na podium przez cały weekend.

Reprezentanci Automobilklubu Polski pierwsze sesje treningowe rozpoczęli już we czwartek. Pod czujnym okiem trenerów i mechaników teamu Jastrzębski Racing pracowali nad jak najlepszymi ustawieniami sprzętu do panujących warunków,a te dopisały- było słonecznie i ciepło.
Sobotę Mateusz zainaugurował 3 polem startowym do półfinału JUNIOR MAXA. Po starcie wyścigu szybko wychodzi na prowadzenie i mimo nacisków Wierzbickiego, Aleksejevasa i Donicza utrzymuje je do linii mety. Finał to jego delikatny spadek, lecz mimo zajętego 4 miejsca, w podsumowaniu rundy uplasował się na 2 stopniu podium.

W niedzielę kierowca plasuje się na 2 linii startowej do półfinału, a wywalczoną 4 pozycję utrzymuje również w trakcie wyścigu. W finale jego głównymi rywalami są Wierzbicki i Wiśnicki. Odpierając ich ataki, zarówno bieg, jak i całą rundę podsumowuje 3 lokatą.

Udane starty notuje także Oliwier, ścigający się w MINI MAXIE. W sobotnim półfinale, kierowca wykorzystuje swoją dobrą, 4 pozycję startową, by na mecie zamknąć pierwszą trójkę. W finale broni się przed zaciekłymi atakami i ponownie szachownicę mija jako 3.

8 rundę zmagań kierowca rozpoczął 7 czasem kwalifikacji. Wykorzystując swoje świetne tempo, w półfinale dynamicznie przebija się bliżej czoła wyścigu. Ostatecznie stoczone pojedynki podsumowuje 2 pozycją. Finał to walka zderzak w zderzak z Drożyńskim. Rywal próbuje odebrać mu pozycję, lecz ten nie poddaje się łatwo i ostatecznie mija metę zachowując lokatę. W podsumowaniu rundy zajął 2 stopień podium.

W klasyfikacji sezonu Mateusz jest liderem JUNIOR MAXA, z kolei Oliwier traci zaledwie 1 punkt do prowadzącego w klasie MINI MAX. Kolejne, dwie odsłony pucharu już 30-31.07 na torze w Toruniu.<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.