15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Mateusz o włos od podium
01.06.2016

Miniony weekend bracia Pyłka spędzili na torze Pannonia Ring, gdzie rozegrana została 2 runda serii ROTAX CENTRAL EASTERN EUROPE TROPHY. Młodzi Komorowianie przez całe zawody prezentowali bardzo dobrą dyspozycję, a Mateusz, ścigający się w klasie JUNIOR MAX otarł się o niedzielne podium.

Reprezentanci Automobilklubu Polski, wraz z teamem Jastrzębski Racing, w otwartych sesjach treningowych uczestniczyli już od czwartku. Godziny poświęcone na przygotowania nie poszły na marne czego dowodem było 2 pole startowe Mateusza i 5 czas treningu oficjalnego Oliwiera (MINI MAX).

W półfinale Mateusz po zaciekłych pojedynkach z Silvestrem Aleksejevasem sięga pozycji vice-lidera. W finale i super-finale Mateusz nie daje rywalowi żadnych szans i sięga 1 pozycji. Niestety, decyzją komisji technicznej, zostaje wykluczony z ostatniego biegu i tym samym traci szansę na miejsce na podium.Spore emocje towarzyszyły wyścigom MINI MAXA. W półfinale, Oliwier w trakcie zmagań zostaje wypchnięty z toru przez co traci kilka oczek. Szybko odnajduje się w sytuacji i rozpoczyna proces odrabiania strat. Ostatecznie po serii rozegranych na swoją korzyść pojedynków sięga 4 lokaty. Finał także okazuje się dla niego pechowy. Kierowca ponownie opuszcza na chwilę tor i ostatecznie na mecie zjawia się 9. W super-finale zawodnik prezentuje bardzo dobre, pewne tempo i szybko przesuwa się w górę stawki. Ostatecznie notuje awans o 4 oczka- na 5 pozycję.

Kolejna porcja europejskich emocji już 17-19 czerwca. Areną zmagań 3 odsłony ROTAXA CEE będzie tor w Kecskemet.<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.