15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Supersonic Racing w Poznaniu
19.05.2016

Team Supersonic Racing ponownie wziął udział w zmaganiach serii ROK CUP POLAND. Reprezentanci Automobilklubu Polski w składzie: Adaś Mądry, Mateusz Sroczyński, Maksymilian Angelard i Kuba Bartkiewicz wzięli udział w rozgrywkach 5 i 6 odsłony pucharu. Tor "Poznań" przywitał ich piękną pogodą, a już w niedzielę warunki uległy zachwianiu.

Adaś Mądry - teamowy reprezentant stawki BABY ROK, pracowity weekend inauguruje 16. czasem kwalifikacji. W półfinale prezentuje bardzo dobre, równe tempo i awansuje na 15 lokatę. Konsekwentna jazda zapewnia mu 13. miejsce w finale i 14. w podsumowaniu rundy.

W niedzielę wyjazdom towarzyszyły zarówno słońce, jak i wiatr, czy opady deszczu. Zmienna, niepewna pogoda nie złamała ducha walki Adama, który ponownie wykręca 16. czas podczas treningu oficjalnego. W półfinale znacznie przyspiesza i po zdobyciu 12. pola, zaostrza sobie smak na odniesienie sukcesu w kolejnym biegu. W finale szereg pojedynków rozgrywa na swoją korzyść i szybko awansuje do pierwszej dziesiątki. Ostatecznie bieg jak i całą rundę kończy na 8. miejscu.Wyjazdy na tor "Poznań" były również świetną okazją do nabycia cennego doświadczenia dla Mateusza, Maksymiliana i Kuby - uczestników pokazów BABY ROK. Dziesiątki pokonanych kilometrów uczyły zawodników charakterystyki obiektu, jak i wypracowywały odpowiednie zachowania i nawyki. Wszyscy adepci prezentowali bardzo dobre tempo, co wróży udane starty w przyszłych licencjonowanych wyścigach.

Kolejne dwie rundy rozegrane zostaną już 4-5.06 na torze WallraV w Zielonej Górze.<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.