15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Debiut kierowcy Supersonic na torze w Bydgoszczy
27.04.2016

Reprezentujący barwy Automobilklubu Polski Supersonic Racing, znany ze współpracy z młodziutkimi adeptami kartingu, wprowadził w miniony weekend w świat wyczynowych wyścigów kolejnego kierowcę.

Swój debiut, podczas rozgrywek 3. i 4. rundy serii ROK CUP POLAND w klasie BABY ROK zaliczył reprezentant Automobilklubu Polski- Adaś Mądry. Teamowego i klubowego kolegę w jego pierwszych licencjonowanych zmaganiach na torze wspierali także Adaś Trzaskalski, Mateusz Sroczyński i Maksymilian Angelard- uczestnicy pokazów.

Piątkowe zmagania Adaś inauguruje 16. rezultatem czasówki (53.247s.). W półfinale uczestniczy w serii pojedynków, które zapewniają mu awans o 5 oczek. W finale kierowca walczy o jak najlepszy wynik, lecz bardziej doświadczona stawka BABY ROKA nie daje za wygraną i Adaś spada na 14 lokatę, podsumowując nią również całą rundę.
W sobotę kierowca ponownie czasówkę podsumowuje 16 czasem. W półfinale awansuje 2 pozycje w górę. Finał rundy okazuje się dla niego pechowy. Adaś kończy zmagania przed czasem, przez co sklasyfikowany zostaje na 17 miejscu. W klasyfikacji generalnej sezonu jest obecnie 19.Jak pokazały minione zawody, ciężka praca młodziutkich kierowców w biegach pokazowych pod okiem trenerów teamu Supersonic Racing i Szkółki Kartingowej Tor Kartingowy Pole Position Janki zapewnia im szybki rozwój. Adaś, Mateusz i Maksymilian, spędzając godziny na torze nabierali cennego doświadczenia, które z pewnością wykorzystają w przyszłych, licencjonowanych startach.

Kolejne dwie rundy serii ROK CUP POLAND rozegrane zostaną 14-15.05 na torze w Poznaniu. Do zobaczenia na torze!<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.