15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Pierwsze podia sezonu dla braci Pyłka
21.04.2016

Ruszył krajowy sezon wyścigowy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Po serii zmagań na europejskich torach, w miniony weekend w Zielonej Górze pojawili się również bracia Pyłka. Młodzi Komorowianie prezentowali świetne tempo, pokonując kolejne okrążenia toru WallraV Race Center. Mimo niesprzyjających warunków i ulewnego deszczu, bracia stawali w sumie czterokrotnie na podium. Oliwier ścigający się w MINI MAXIE sięgnął 1 i 3 stopnia podium, z kolei Mateusz podsumował rundy jako vice-lider i lider JUNIOR MAXA.

Reprezentanci Automobilklubu Polski od czwartku przygotowywali się do zawodów. Pod okiem mechaników i trenerów zespołu Jastrzębski Racing pracowali nad jak najlepszą konfiguracją sprzętu do wyścigów.

Sobotnie zmagania Mateusz inauguruje 2 rezultatem czasówki. Przez cały dzień jego głównym rywalem jest Piotr Wiśnicki. Mateusz pojedynkuje się z nim o pozycję lidera, lecz ostatecznie oba biegi podsumowuje 2 lokatą.

W niedzielę Mateusz prezentuje fenomenalne tempo. Po wygranej czasówce, oba biegi finałowe podsumowuje również 1. Pozycją. W finale jego przewaga nad resztą stawki sięga aż 12s.

Świetnie radził sobie również Oliwier. Sobota to wygrana czasówka i półfinał. W finale toczy emocjonujący pojedynek z Szymonem Jabłońskim aż do linii mety i ostatecznie mija ją jako 2.
II runda zmagań przyniosła zawodnikowi 2 pole startowe po czasówce. W półfinale tasuje się na kolejnych pozycjach z Igorem Drożyńskim i Marcelem Kucem i na mecie melduje się 4. W finale szybko odrabia starty i ponownie o prowadzenie walczy z Szymonem Jabłońskim. Na mecie zjawiają się niemalże jednocześnie, lecz to rywal okazuje się szybszy o zaledwie 0.036s.

W klasyfikacji generalnej Mateusz jest liderem JUNIOR MAXA, z kolei Oliwier vice-liderem MINI MAXA. Kierowcy, do walki o punkty staną ponownie 30.04-01.05 na torze w Bydgoszczy, gdzie rozegrane zostaną kolejne dwie rundy pucharu.<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.