15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Supersonic Racing Team wprowadza młodych adeptów w świat profesjonalnego kartingu
14.04.2016

W miniony weekend na torze w Toruniu rozegrane zostały dwie pierwsze rundy serii ROK Cup Poland.

Na padoku nie zabrakło również teamu Supersonic Racing z Automobilklubu Polski, w składzie Adaś Mądry, Mateusz Sroczyński i Adaś Trzaskalski oraz Aleks Serafin. Wszyscy chłopcy wywodzą się ze szkółki kartingowej Supersonic Racing i Pole Position Janki, lecz inauguracyjne rundy ROKA były dla nich debiutem w świecie wyczynowego kartingu.

Chłopcy od czwartku brali udział w otwartych sesjach treningowych, gdzie szlifowali dotychczasowe umiejętności, a także zapoznawali się z nowymi technikami jazdy. Zawody były dla nich również swoistym sprawdzianem wytrzymałości, albowiem pogoda nad toruńską Awix Areną nie rozpieszczała. Chłopcy nie tracili jednak zapału i pokonywali dziesiątki kilometrów na torze podczas pokazów BABY ROKA i Easykart E50. Jak powiedział szef teamu- Adam Kałwa- "Chłopcy szybko odnaleźli się w nowej sytuacji i bez problemu pokonywali kolejne zakręty toru. Taka postawa wróży dobrą przyszłość polskiej sceny kartingowej".<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.