15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Podia Mateusza na koniec sezonu   
01.10.2015

Nadeszła jesień, a wraz z nią finał tegorocznych zmagań serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND. Podobnie jak przed rokiem, dwie ostatnie rundy pucharu rozegrane zostały na radomskim kartodromie. W walce o ostatnie punkty sezonu nie mogło zabraknąć także reprezentantów Automobiklubu Polski- braci Pyłka. Mateusz, ścigający się w kategorii JUNIOR MAX podsumowywał weekendowe wyścigi jako vice-lider i lider.

Aura nad radomskim kartodromem nie sprzyjała rywalizacjom. Od piątkowych sesji treningowych, aż do sobotniego finału nad torem utrzymywały się silne opady deszczu. Mimo ciężkich warunków Mateusz sobotnie kwalifikacje podsumowuje 4 rezultatem. W półfinale przyspiesza i starając się zagrozić liderowi- Kubie Gregule dowozi do mety 2 pozycję. Finał sobotnich zmagań JUNIOR MAXA był jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów sezonu. Wszystko to za sprawą Mateusza i Kuby. Kierowcy walcząc o prowadzenie nad stawką, tasują sie na 1 pozycji nawet po 4 razy w ciągu okrążenia. Ostatecznie wygrywa Greguła, a Mateusz przekracza metę tuż za nim.

Niedzielne rozpogodzenie przyniosło poprawę tempa kierowcy, który już czasówkę podsumowuje pole position. Wykorzystując dobrą pozycję startową, Mateusz utrzymuje pewne prowadzenie nad stawką zarówno w półfinale, jak i finale zdobywając maksymalną ilość punktów. Rundę podsumował najwyższym stopniem podium.Oliwier ponownie stanął do walki w najliczniejszej kategorii pucharu- MICRO MAX. Młody komorowianin sobotnie zmagania zainaugurował 7 rezultatem treningu oficjalnego. W półfinale spada oczko w dół, lecz starty odrabia w finale, sięgając 6 pozycji.

Poprawę tempa zanotował już podczas niedzielnych kwalifikacji. Wywalczonym czasem 35.532s. plasuje się na 5 polu startowym. Półfinał to pewna i szybka jazda kierowcy. Do mety, po serii pojedynków z Kacprem Rogalą i Karolem Pasiewiczem dojeżdża jako 2. Niestety finał okazuje się dla niego pechowy. Na jednym z okrążeń obraca wózkiem Pasiewicza i pechowo uderza w niego Oliwier. Próbując odrobić straty, bieg podsumowuje 8 rezultatem.


W klasyfikacji generalnej sezonu Mateusz uplasował się na pozycji vice-lidera JUNIOR MAXA. Oliwier, notując na swoim koncie 336 punktów zajął 6 pozycję w MICRO MAXIE. Po raz ostatni w tym sezonie, Mateusz na torze pojawi się podczas Finału Światowego serii ROK CUP, gdy ścigał się będzie we włoskim Lonato.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.