15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Mateusz Pyłka vice liderem Junior Roka    
19.09.2015

Ostatnie dwie rundy serii ROK CUP POLAND rozegrane zostały na torze "Poznań". Wsród grona kierowców walczących o ostatnie punkty sezonu 2015 nie zabrakło również przedstawicieli Automobiklubu Polski - braci Pyłka. Starszy z nich - Mateusz podsumował sezon tytułem vice-lidera JUNIOR ROKA, a także zdobył bilet na Finał Światowy pucharu w Lonato.

Młodzi Komorowianie, wraz z teamem Jastrzębski Racing na torze w sercu Wielkopolski trenowali juz od czwartku. Mateusz po serii przygotowań zawody inauguruje 3 rezultatem sobotniej czasówki. W półfinale prowadzi zaciekle pojedynki o 2 pozycje z Szymonem Urbaniakiem. Ostatecznie jednak rywal okazuje sie szybszy, a Mateusz ponownie notuje 3 rezultat. Finał okazuje sie dla niego pechowy. Mimo serii pojedynków zalicza spadek i zarówno bieg jak i rundę podsumowuje 6 rezultatem. Niedzielne zmagania rozpoczyna od 8 rezultatu treningu oficjalnego. Pech nie opuszcza go przez cała niedziele. W półfinale po kontakcie z innym kierowca, Mateusz spada na koniec stawki. Odrabiając straty sięga ostatecznie 10 miejsca. W finale, tuż po starcie bierze udział w incydencie i ponownie spada na koniec. Podejmuje szereg pojedynków, kończąc bieg, jak i rundę na 12 miejscu.W MINI ROKU ścigał sie młodszy z braci - Oliwier. Sobotnie kwalifikacje kategorii podsumowuje 13 rezultatem. Półfinał okazuje się dla niego pechowy. Już na pierwszym zakręcie uczestniczy w incydencie i traci kolejne pozycje. Starając się odrobić straty do mety dojeżdża 22. W finale prezentuje świetne tempo. Z okrążenia na okrążenie przesuwa się w górę. Ostatecznie na mecie notuje awans aż o 12 oczek i zamyka pierwszą 10 kierowców.

Podczas niedzielnej czasówki najszybsze okrążenie pokonuje w 59.698s. Zapewnia mu to 8 pole startowe do półfinału, na jednej linii z teamowym kolegą - Adrianem Janickim. Pierwszy punktowany bieg to zaciekłe ataki rywali na jego pozycję. Ostatecznie jednak wychodzi z pojedynków obronną ręką i zachowuje lokatę. W finale przyspiesza, czego potwierdzeniem jest 6 miejsce na mecie. Rundę, jak i cały sezon podsumował 8 rezultatem.


Mimo zakończonego sezonu 2015 serii ROK CUP Poland, młodych zawodników ujrzymy jeszcze parę razy w tym roku na torze. Przed nimi ostatnie dwie rundy pucharu ROTAX MX CHALLENGE w Radomiu, oraz Finał Światowy ROK'a w Lonato.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.