15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Mateusz Pyłka na podium w Toruniu    
12.08.2015

Wyścigowi bracia z Komorowa nie zwalniają tempa. Mimo ostatniego miesiąca wakacji nie dają sobie czasu na odpoczynek, a każdą wolną chwilę spędzają na torze. Miniony, upalny weekend poświęcili na zmagania IX i X rundy serii ROK CUP Poland w Toruniu. Mateusz- ścigający się w JUNIOR ROKU piątek podsumował 2 stopniem podium.

Zawody poprzedza szereg intensywnych treningów, które odbywają się pod czujnym okiem mechaników teamu Jastrzębski Racing. Mateusz pierwszy piątkowy- kwalifikacyjny wyjazd na tor podsumowuje 3 rezultatem. W półfinale zalicza delikatny spadek, lecz zdobyte 4 miejsce pozwala mu na pozostanie w dobrej pozycji do walki o zwycięstwo. Finał jest niezwykle emocjonujący. Reprezentant Automobilklubu Polski przez cały wyścig goni lidera- Michała Kasiborskiego. Ostatecznie, po wielokrotnych próbach ataku do mety dojeżdża tuż za nim, tym samym zdobywając 2 miejsce podium.

Sobota rozpoczyna się dla niego bardzo obiecująco. Czasówkę podsumowuje 2 wynikiem i pierwszą linią startową do półfinału. Niestety wyścigu nie zalicza do udanych. W trakcie biegu prowadzi zaciekłe pojedynki, lecz ostatecznie do mety dojeżdża 5. W finale awansuje o oczko w górę, podsumowując zarówno wyścig, jak i rundę tuż za pierwszą trójką. W klasyfikacji generalnej utrzymuje vice-lidera.Oliwier który ściga się w MINI ROKU piątek inauguruje 13 rezultatem czasówki. W półfinale uczestniczy w wielu pojedynkach i ostatecznie awansuje o 3 oczka, na 10 pozycję. W finale utrzymuje bardzo dobre tempo i po zajęciu 9 miejsca na mecie w klasyfikacji dnia jest 10.
Sobota to 14 pole startowe kierowcy. W półfinale wykorzystuje nadarzające się okazje i wyprzedzając kolejnych rywali zamyka pierwszą 10. W finale również walczy o jak najlepszy wynik. Przesuwa się w górę stawki, lecz na okrążenie przed końcem bierze udział w incydencie i nie kończy biegu. Po pechowym wyścigu w podsumowaniu rundy jest 15. Zebrane w trakcie dziesięciu rund punkty plasują go na 8 miejscu generalki.


Kolejny raz kierowcy wyjadą na tor już 22 i 23 sierpnia. W Zielonej Górze rozegrana zostanie 2 odsłona Kartingowych Mistrzostw Polski.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.