15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Kartingowcy AP na torze w Bydgoszczy    
25.06.2015

Podwójne zwycięstwo Mateusza Pyłki

Za nami kolejny kartingowy weekend. Tym razem kierowcy rywalizujący w Serii ROK CUP POLAND spotkali się na torze w Bydgoszczy. Mateusz przystępował do zmagań jako wicelider kategorii JUNIOR ROK, zaś Oliwier był sklasyfikowany na 6. pozycji.

Mateusz już od samego początku startów wygrywając czasówkę VII Rundy pokazał, że podczas tego weekendu będzie bardzo mocny. Wyścigi finałowe tylko to potwierdziły. W obydwu biegach finałowych kierowca Teamu Jastrzębski Racing pewnie zdobył komplet punktów, zmniejszając stratę do lidera klasyfikacji sezonu. Oliwier rozpoczął swoje starty od zajęcia 11. pozycji w oficjalnym treningu, by w wyścigach punktowanych być 8. i 10., ostatecznie kończąc VII Rundę na 10. miejscu.Zmagania w kategorii JUNIOR ROK podczas VIII Rundy to 2. miejsce Mateusza w Oficjalnym Treningu oraz drugie w przedfinale. Wyścig finałowy jednak nie pozostawił złudzeń kto w ten weekend jest najszybszy. Kierowca wygrał wyścig finałowy dzięki czemu zapewnił sobie 2. w tej Rundzie zwycięstwo w klasyfikacji Rundy. W MINI ROK Oliwier Pyłka ukończył czasówkę z 11. rezultatem, by w obu wyścigach finałowych przyjeżdżać na 9. pozycji. Oli w generalce zawodów został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Młodzi Komorowianie zaliczyli kolejny udany weekend godnie reprezentując Automobilklub Polski.

Kolejne treningi

Za nami kolejne treningi na profesjonalnym torze kartingowym.
Zespół Supersonic dba o to, by przyszli kierowcy mieli jak najwięcej okazji do zaznajamiania się z warunkami panującymi podczas prawdziwej rywalizacji. Stąd nasza obecność na kolejnych już Rundach Pucharu ROK. Tym razem w pokazowej kategorii BABY ROK kolejne doświadczenia przygotowujące do zdobycia licencji zbierał młodziutki Mateusz Sroczyński (Automobilklub Polski).Podczas czwartkowych treningów Mateusz miał okazję jeździć podczas zmiennej pogody, co pozwoliło mu na zapoznanie się z wyzwaniami, które pojawiają się w takich warunkach. Piątek i sobota upłynęły na szlifowaniu niezbędnych umiejętności oraz podpatrywaniu rywalizacji w "starszych" kategoriach. To wszystko składa się na pokazanie kartingu w jego wszystkich aspektach począwszy od techniki, przez zmienność warunków kończąc na szacunku wobec rywali. Niebawem kolejne starty zespołu Supersonic. Do zobaczenia na torze !<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.