15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Wyścigowi bracia ścigali się w Poznaniu   
21.05.2015

Awansami w klasyfikacji generalnej podsumowali minione rundy ROK CUP POLAND pochodzący z Komorowa bracia Pyłka. Mateusz jest obecnie liderem JUNIOR ROKA. Oliwier który zalicza pierwszy sezon w MINI ROKU awansował o 4 oczka w górę, na 8 lokatę.

Zawodnicy Automobiklubu Polski wraz teamem Jastrzębski Racing w otwartych treningach na torze w Poznaniu uczestniczyli już na kilka dni przed rozpoczęciem zawodów. Starszy z braci- Mateusz starty rozpoczął od 2 wyniku klasyfikacji. Na prowadzenie wyszedł w półfinale, lecz po zaciekłych pojedynkach z Janem Antoszewskim w finale stracił je i linię mety przekroczył jako 2. Również jako vice-lider stawał na sobotnim podium JUNIOR ROKA.

Do niedzielnych startów kierowca ruszył na docierającym się silniku. Po kwalifikacjach był 8, by już w półfinale, jadąc w parze z teamowym kolegą- Bartkiem Milą awansować o 2 oczka. W finale ponownie przebił się 2 pozycje w górę, przez co w podsumowaniu uplasował się tuż za podium.

Oliwier sobotnie wyścigi rozpoczął od 17 wyniku czasówki. Intensywne treningi zaprocentowały w półfinale, gdy awansował aż o 8 oczek. Po serii ataków finał podsumował 5 wynikiem, a całą rundę 6.

Po konsultacjach i przeanalizowaniu biegów z teamowymi mechanikami nadszedł czas na niedzielę. Świetne tempo kierowca zaprezentował w czasówce, co potwierdził jego 3 wynik. W półfinale znalazł się tuż za liderem- teamowym kolegą Adrianem Janickim. Niestety jego plany dotyczące podium pokrzyżował finał. Tuż po starcie brał udział w incydencie, po którym spadł na koniec stawki, kończąc rundę na 17 pozycji.

Po raz kolejny Rokkersi spotkają się już 6 i 7 czerwca w Zielonej Górze, gdzie na torze WallraV będą walczyć o kolejne punkty.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.