15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Nowi zawodnicy Automobilklubu Polski w ROK CUP POLAND   
05.05.2015

W miniony weekend na torze kartingowym położony przy toruńskiej Awix Arenie rozegrane zostały pierwsze dwie tegoroczne rundy serii ROK CUP POLAND. Doświadczeni ROKKERSI rozpoczęli kolejny wyścigowy sezon. Do ich świata dołączyli również nowi zawodnicy, jak m.in. Maksymilian Szczygieł (Automobilklub Polski) z zespołu Supersonic Racing. Pod czujnym okiem teamowych mechaników i instruktorów, podczas kolejnych wyjazdów na tor zaznajamiał się ze stawką MINI ROK'a oraz zasadami panującymi w trakcie wyścigów, a także poza nimi.

Teamowemu koledze towarzyszyli również młodzi adeptci kartingu- Franek Merc i Mateusz Sroczyński (Automobilklub Polski), którzy uczestnictwem w wolnych treningach przygotowywali się do przyszłych punktowanych startów.

Pierwszym spotkaniem z zaawansowanymi kierowcami Szczygieł miał podczas sobotniej czasówki. Trening oficjalny ukończył z 21 rezultatem. W trakcie pierwszego punktowanego biegu rundy podejmował wiele pojedynków, co zaowocowało 16 pozycją na mecie. Również w trakcie finału, kierowca dążył do postawionego sobie celu: dojechać na jak najlepszej pozycji. Po serii pojedynków, plan udało mu się zrealizować i na metę dojechał 15. W podsumowaniu rundy uplasował się na 15 lokacie.

Niedzielne zmagania rozpoczął od zdobycia, podobnie jak podczas sobotniej czasówki 21 pola startowego. W finale potwierdził swoje umiejętności debiutanta, wyprzedzając kolejnych rywali i mijając linię mety na 17 miejscu. Niestety w finale zaliczył delikatny spadek, lecz liczna stawka MINI ROK'a prezentuje wysoki poziom. Zajętą 18 pozycją na mecie, zdobył punkty do również 18 miejsca w całej rundzie.W klasyfikacji generalnej debiutant zajmuje obecnie 17 lokatę. Udział w kolejnych rundach zapewni mu doświadczenie i umiejętności kierowcy wyścigowego. Kolejną szansę na treningi w bojowych warunkach i szansę na cenne punkty klasyfikacji, kierowca będzie miał już 16 i 17 maja, na torze w Poznaniu podczas kolejnych dwóch rund pucharu.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.