15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Bracia Pyłka w ścisłej czołówce generalki    
17.06.2014

W miniony weekend w Toruniu odbyła się VII i VIII runda pucharu ROK Cup Poland. Na torze kartingowym AWIX Racing Arena nie mogło zabraknąć przedstawicieli Komorowa - Oliwiera i Mateusza, którzy od kilku lat dzielnie radzą sobie za kierownicą gokartów reprezentując Automobilklub Polski.

Sobotnią rundę obydwaj zakończyli w swoich kategoriach na 4 miejscu, natomiast w VIII rundzie Mateusz stanął na najwyższym stopniu podium JUNIOR ROK'a, a Oliwier w BABY ROK'u osiągnął 6 pozycję. Starszy z braci Pyłka - Mateusz podczas sobotniego treningu osiągnął 11 czas. Gorzej pojechał w półfinale, spadając w stawce o oczko. Finał był popisem jego umiejętności, a zwieńczeniem tego - zasłużona 3 pozycja.
Niedzielną czasówkę ukończył ze stratą do lidera zaledwie 0.044 co dało mu 2 miejsce. W półfinale szybko objął prowadzenie utrzymując je do końca wyścigu. W finale nikt nie był w stanie zagrozić młodemu kierowcy, jechał szybko i pewnie, osiągając najszybszy czas okrążenia, co dało mu zwycięstwo.Młodszy z braci w padoku zwany jako Oli sobotę zaczął od 3 pozycji w czasówce. W półfinale został wykluczony za wyprzedzenie, gdy sygnalizowana była żółta flaga, której nie widział. Startując z ostatniego miejsca w finale przebijał się przez stawkę, by ponownie minąć metę jako 3. Niedzielny trening gorzej w porównaniu z sobotnim, bo na 7 miejscu. Po kontakcie na początku biegu półfinałowego z Robertem Żydaczkiem Oli musiał nadrabiać straty z końca stawki i przebił się aż do 7 miejsca. Finał przyniósł zawodnikowi awans o dwa oczka.

12 i 13 lipca kolejne zmagania tym razem w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry. W klasyfikacji chłopacy zajmują wysokie czołowe miejsca. Oliwier w BABY ROKU jest liderem, natomiast Mateusz w JUNIORZE awansował na 2 miejsce.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.