15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Podium Mateusza Pyłki podczas inauguracyjnych rund ROKA w Toruniu   
29.04.2015

Niewiele ponad dwa tygodnie minęły od ostatnich zawodów ROTAXA, podczas których Mateusz Pyłka stawał na podium, a już notuje kolejne sukcesy. Tym razem bracia Pyłka, startowali zmaganiach serii ROK CUP POLAND. Podczas minionego weekendu, rozegrane zostały I i II runda pucharu. Mateusz dzięki zaprezentowaniu fantastycznej formy stawał na najwyższym i drugim stopniu podium. Młodszy z braci- Oliwier na kartodromie w Toruniu zaliczył swój debiut w nowej kategorii- MINI ROK.

Reprezentanci Automobilklubu Polski na tor przy toruńskiej Awix Arenie przyjechali już kilka dni wcześniej. Wraz z teamem Jastrzębski Racing prowadzili przygotowania, aby podczas weekendowych wyścigów zaprezentować jak najlepszą dyspozycję. Plan się udał, a potwierdzeniem tego są wyniki osiągane przez młodych Komorowian.

Już podczas sobotniej czasówki, inaugurującej zawody, Mateusz zaprezentował świetną formę, zdobywając pole position do półfinału. Pierwszy punktowany wyścig rundy ukończył jako vice-lider. Pozycję stracił na rzecz Michałą Kasiborskiego, który okazał się jego największym weekendowym rywalem. W finale kierowca zaliczył świetny start i szybko objął prowadzenie. Na pozycji lidera utrzymał się do końca wyścigu, mimo prób zagrożenia pozycje ze strony Kasiborskiego. Wygraną zapewnił sobie 1 miejsce na sobotnim podium.

Niedzielę pełną rywalizacji i pojedynków zapowiedziały kwalifikacje 2 rundy, podczas którym Mateusz uzyskał 2 wynik, tracąc do lidera zaledwie 0,009s. W półfinale obserwowaliśmy zaciekłą oraz czystą walkę. Pyłka i Kasiborski nadawali tempo reszcie stawki, rywalizując o pozycję prowadzącego. Ostatecznie oba punktowane biegi Pyłka ukończył jako 2 i tym samym zebrał punkty do 2 miejsca na podium.

11 wynikiem sobotniej czasówki rozpoczął weekendowe zawody Oliwier. Młody debiutant MINI ROKA utrzymywał bardzo dobre tempo, dzięki czemu, w półfinale zaliczył awans, a na mecie był 9. Niestety finał rundy okazał się dla niego pechowy. Na 3 okrążenia przed końcem wyścigu, brał udział w incydencie, po którym musiał opuścić rywalizacje. W podsumowaniu rundy uplasował się na 13 lokacie.Kolejny dzień zmagań, Oliwier rozpoczął od 12 czasu treningu oficjalnego. W półfinale tuż po starcie, zaczął wyprzedzać kolejnych rywali dzięki czemu do mety dojechał jako 8. Tendencję do wyprzedzania utrzymywał również podczas finału. Po serii pojedynków, na mecie zameldował się jako 6. Wyniki osiągnięte podczas punktowanych wyjazdów na tor zapewniły mu 6 miejsce w podsumowaniu rundy.

W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach Mateusz zajmuje 2 miejsce w kategorii JUNIOR ROK. Oliwier jest obecnie 12 kierowcą MINI ROKA.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.