15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Bracia Pyłka na podium podczas Gali Sportu Kartingowego    
22.01.2015

Zwieńczeniem sezonu sportu kartingowego jest corocznie odbywająca się uroczysta gala. Ostatnia miała miejsce w warszawskim hotelu Victoria, a odbyła się w minioną sobotę późnym popołudniem. Na podium stanęli najlepsi kierowcy, a wśród nich reprezentanci Automobilklubu Polski Mateusz i Oliwier Pyłka.

Młodzi Komorowianie odnieśli wiele sukcesów w minionym sezonie, wszystko to było efektem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Od połowy kwietnia, aż do końca października prawie każdy weekend spędzali na torach wyścigowych. Efektem tego jest zdobycie przez Oliwiera pierwszego miejsca w Pucharze ROK Cup Poland. Po czternastu rundach okazał się być najszybszym w gronie dziewiętnastu zawodników.

Starszy z braci Mateusz dwukrotnie stanął na trzecim stopniu podium, raz w pucharze ROK i drugi w ROTAX. Oznacza to, że świetnie radził sobie w obu różnych seriach wyścigowych. Mateusz został zwycięzcą International ROTAX Poland Trophy, gwarantowało mu to wyjazd na Światowy Finał tej serii, natomiast ze względu na wiek nie mógł wystartować, był jeszcze za młody. Kolejną nagrodę wręczył magazyn Polski Karting tytułem "Debiut Roku".

Był to bardzo pracowity rok dla Mateusza i Oliwiera i jak się okazało obfity w sukcesy. Kolejny sezon rozpoczyna się od treningów już wczesną wiosną i zawodów w kwietniu.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.