15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Supersonic na podium Pucharu Jesieni    
17.09.2014

Kolejny udany weekend zaliczył team Supersonic Racing. Tym razem w barwach zespołu wystartowali Adam Kałwa (Automobilklub Polski - SUPER ROK), oraz gościnnie Mateusz Szuliński (SENIOR ROK). Podczas ostatnich dwóch rund pucharu ROK CUP POLAND, rozegranych na poznańskim kartodromie Adam Kałwa dwukrotnie zajmował miejsce na podium.

Kierowca SUPER ROKA, swoją świetną dyspozycję zaprezentował już podczas sobotniej czasówki. Uzyskanym czasem 53.897s. zapewnił sobie start do półfinału z 4 pola. Wykorzystując swoją dobrą lokatę, szybko wyszedł na pozycję lidera, utrzymując prowadzenie do końca pierwszego punktowanego wyścigu. W finale jego głównym rywalem był Daniel Zając. Reprezentant Automobilklubu Polski pojedynkował się z nim przez całą długość wyścigu, ostatecznie zaliczając wyścig z 3. wynikiem. Zebrane podczas startów XV rundy punkty uplasowały go na 2. stopniu podium.

Do niedzielnych, punktowanych wyścigów kierowca zapewnił sobie start z 2. pola. Również podczas XVI rundy głównym rywalem Adama Kałwy był Daniel Zając. W półfinale, po zaciekłym pojedynku szybszy okazał się kierowca Supersonic Racing, który metę przekroczył jako 2. W finale, co okrążenie rywalizujący kierowcy tasowali się na pozycjach. Ostatecznie, tym razem skuteczniejszy okazał się Daniel Zając, ale nie przeszkodziło to Adamowi Kałwie w zajęciu 3. miejsca zarówno w podsumowaniu wyścigu, jak i całej rundy.

Gościnnie w teamowych barwach wystąpił Mateusz Szuliński. Kierowca podczas minionych zawodów zaliczył swój debiut w pucharze ROKA. Sobotnie zmagania rozpoczął od zdobycia 7. pola startowego do półfinału. Zarówno półfinał, jak i finał zaliczył ze spadkiem i zajętym 8. miejscem na mecie. W podsumowaniu rundy uplasował się na również 8 lokacie.
Niedzielne wyścigi rozpoczęła czasówka SENIOR ROKA i wywalczony 8 rezultat treningu oficjalnego. Awans o 2 oczka w górę zaliczył podczas półfinału, wyprzedzając Jana Krencisza. Niestety w finale nie zdołał utrzymać pozycji, spadając na 7 lokatę i zaliczając rundę z 7 wynikiem.

W podsumowaniu sezonu Adam Kałwa zebrał punkty klasyfikujące go na 4. miejscu klasyfikacji generalnej SUPER ROKA. Po dobrze zakończonych tegorocznych zmaganiach, kierowca zapowiedział intensywne treningi przed nadchodzącym sezonem 2015.


<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.