15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Bracia Pyłka w czołówce sezonu 2014!    
16.09.2014

Za braćmi Pyłka kolejny udany sezon. Zawodnicy Automobilklubu Polski w miniony weekend brali udział w zmaganiach ostatnich dwóch rund pucharu ROK CUP POLAND. Po zaprezentowaniu świetnej formy i wygraniu obu rund, Oliwier zdobył największą ilość punktów klasyfikacji generalnej BABY ROKA. Starszy z braci - Mateusz, tegoroczne zmagania ukończył z tytułem 3. najlepszego kierowcy JUNIOR ROKA.

Zawodnicy na torze ćwiczyli od czwartku. Razem z teamem Jastrzębski Racing prowadzili intensywne treningi mające na celu przygotowanie jak najlepszej dyspozycji do zbliżających się wyścigów. Młodzi Komorowianie dawali z siebie jak najwięcej, co oczywiście zapewniło im bardzo dobre wyniki.

Oliwier sobotnią czasówkę BABY ROKA ukończył z 7 rezultatem i stratą do lidera 0.598s. W półfinale przyspieszył, zaliczając bardzo dobry wyścig i plasując się w ścisłej czołówce stawki, na 3 miejscu. W finale, szybko objął prowadzenie, wyprzedzając Karola Pasiewicza i Aleksandra Klimaszewskiego. Mijając metę jako 1, zapewnił sobie najwyższy stopień sobotniego podium, a także umocnił się na pozycji lidera.

Niedziela to ponownie świetna forma zawodnika. Po zdobytym podczas treningu oficjalnego 8 polu startowym, w półfinale był już 5. Awans o 4 oczka i ponowne zdobycie prowadzenia zapewnił sobie w finale. Jako 1 minął linię ostatniego wyścigu tego sezonu, tym samym ponownie stając na najwyższym stopniu podium i zdobywając tytuł najlepszego kierowcy BABY ROKA w sezonie 2014.


Mateusz sobotę rozpoczął od zdobycia pole position do pierwszego punktowanego. Półfinał JUNIOR ROKA okazał się dla zawodnika pechowy. Prowadził szybko i pewnie, utrzymując prowadzenie. Niestety w wyniku kontaktu z Michałem Kasiborskim, wypadł z toru i dalsze zmagania musiał kontynuować z końca stawki, dojeżdżając do mety jako 14. W finale odrabiał starty z poprzedniego wyścigu. Utrzymując swoje szybkie tempo, wyprzedził 7 współzawodników, meldując się na mecie z 7 wynikiem. W podsumowaniu rundy uplasował się na 11 lokacie.

Podczas niedzielnej czasówki, ostatniej rundy sezonu, kierowca wywalczył 5 pole startowe. W półfinale wraz z team'owym kolegą - Filipem Wójcikiem, zanotował 2 wynik. W finale natomiast utrzymywał swoje fantastyczne tempo, dzielne odpierając ataki Kasiborskiego. Pomimo 2 miejsca na mecie, w wyniku nałożonej na niego kary +3s. został sklasyfikowany na 7 lokacie w podsumowaniu wyścigu. Nie przeszkodziło mu to jednak w zakończeniu rundy na 3 stopniu podium. Sezon 2014 Mateusz zamyka ze zdobytym tytułem 3 najlepszego kierowcy JUNIOR ROKA.

Tegoroczne zmagania pucharu ROK CUP POLAND dobiegły końca. Lecz nie oznacza to, że bracia Pyłka dają już sobie spokój. Przed nimi ostatnie, zawody serii ROTAX Max Challenge Poland.

<powrót do aktualności>

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.