polecamy

komisje

Za nami pierwsze wyścigi kartingowe w 2013
10.05.2013

Sezon rozpoczął się 19 kwietnia br. na torze w Toruniu. W dniach 19-20 kwietnia odbyła się I i II Runda Rotax Max Challenge Polska oraz I seria Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii Młodzik-60. W stawce zawodników nie zabrakło reprezentantów naszego klubu.

W Kategorii Micro Max w obu rundach wystartowali:
Oliwier Pyłka
W kategorii Mini Max:Mateusz Pyłka
oraz w kategorii Junior Max : Michał Stępiński i Jan Olejniczak.

Najlepiej z grona naszych zawodników zaprezentował się Mateusz Pyłka, który dwukrotnie zajął 4 miejsce.
Z pozostałymi naszymi zawodnikami było troszkę gorzej ale mamy nadzieję, że w kolejnych startach nasi zawodnicy będą poprawiali swoje pozycje.

Kolejne zawody miały miesce w dniach 27-28 kwietnia br. Odbyły się w Gostyniu. Był to Puchar Wiosny i podczas tej rywalizacji uczestniczyli zawodnicy startujący w Pucharze ROK Cup Poland oraz Pucharze Easykart.

Co prawda pogoda niedopisała - było bardzo zimno, choć na torze było "gorąco".

Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy naszego klubu w Pucharze Easykart. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Dominik Zawistowski po imponującej walce z Alanem Lalakiem (HAWI Racing Team). Obaj Ci zawodnicy uzyskali identyczną ilość punktów. O pierwszym miejscu naszego Dominika zdecydowała najlepsza "czasówka". Trzecie miejsce przypadło Kamilowi Pleśnierowiczowi z Automobilkubu Wielkopolski.

Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii - Patryk Sobczyk zajął 4 miejsce i Maksymilian Kozak - miejsce 10. Tak dobre wyniki naszych zawodników spowodowały, że klasyfikacji zespołowej I miejsce zajął nasz klub.

Natomiast w Pucharze Roka nie było już tak dobrze. W najliczniejszej kategorii Mini Rok wystartowało 3 naszych zawodników. Byli to Mateusz Pyłka, Jan Draniak i Dominik Zawistowski. W stawce 27 zawodników zajęli oni odpowiednio 15, 18 i 21 miejsce. Pozycje te nie wyniknęły ze złej jazdy lecz z kolizji, w których uczestniczyli nasi zawodnicy. Generalnie jeśli chodzi o uzyskiwane czasy okrążenia nasi zawodnicy nie ustępowali najlepszym.

Poza wymienioną trójką zawodników w kategorii Baby Rok wystartował Oliwier Pyłka zajmując 5 pozycję , natomiast w kategorii Junior Rok barwy naszego klubu reprezentował Szymon Kozak, który zajął 14 pozycję.
W zawodach w Gostyniu uczestniczyło łącznie ponad 100 zawodników.

Kolejne zawody miały miejsce ponownie w Toruniu. W dniach 3-4.05 maja 2013 odbyła się III i IV Runda Rotax Max Challenge Polska. W piątek było zimno i deszczowo ( pierwsze biegi miały status "wyścigu mokrego") Na szczęście z każdą godziną rozpogadzało się - tor wysechł, a już w sobotę do Torunia zawitała piękna, ciepła i słoneczna pogoda.

W III Rundzie Rotaxa barwy naszego klubu reprezentowali:
Mateusz Pyłka - 4 miejsce w kategorii Mini Max

W Junior Max wystartowali Jan Olejniczak ( 7 miejsce) i Michał Stępiński ( 14 lokata)
W IV Rundzie wystartowali ci sami zawodnicy.
Mateusz Pyłka zajął 2 miejsce, Jan Olejniczak był 11, zaś Michał Stępiński - 14.
Godne podkreślenia jest to że nasz zawodnik Mateusz Pyłka w klasyfikacji generalnej po 4 Rundach Rotax Max Challenge Polska zajmuje 3 miejsce.

Pełne wyniki zawodów kartingowych dostępne są na stronie PZM, jednocześnie przypominamy, że zawody kartingowe można oglądać on-line na stronie www.polskikarting.pl podczas rozgrywania tychże zawodów.