15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

W czerwcu 2009 roku działacze Automobilklubu Polski, po 3 latach gromadzenia danych historycznych, zdjęć i relacji, wydali drukiem Monografię Automobilklubu Polski.
To kompleksowe opracowanie jest nie tylko dokumentem opisującym dzieje Automobilklubu Polski, ale jest także historią motoryzacji w Polsce.

Monografia Automobilklubu Polski, bogato ilustrowana (ok. 1000 zdjęć) wydana została w formacie albumowym (23,5x33,5 cm). Na 425 stronach objętości zawarte zostały dzieje klubu i polskiej motoryzacji od 1909 roku. Index nazwisk liczy ponad 2800 pozycji, osób znanych i cenionych w kręgach motoryzacji. Autorzy starali się dotrzeć do najważniejszych wydarzeń opisujących dzieje i działalność Automobilklubu Polski oraz wpływających na rozwój sportu, turystyki i wszystkich dziedzin związanych z motoryzacją.

Wszystkich zainteresowanych posiadaniem tego unikalnego wydawnictwa na własność zapraszamy do siedziby Automobilklubu Polski: ul. Powstańców Śląskich 127, 01-355 Warszawa.
Wskazany wcześniejszy kontakt w sekretariacie klubu aby uzyskać informację o dostępności albumu: Sekretariat - Renata Sabik sekretariat@automobilklubpolski.pl, tel. 22 873 24 20;
fax. 22 873 24 21;

>> Zobacz obszerne fragmenty Monografii Automobilklubu Polski.

Poniżej przedstawiamy skrócony zarys historyczny.

Dzieje Automobilklubu Polski sięgają czasów Polski rozbiorowej. Bowiem 7 grudnia 1909 roku, w Hotelu Bristol w Warszawie odbyło się pierwsze zebranie organizacyjne Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego - stowarzyszenia skupiającego miłośników i pionierów automobilizmu z terenu "Kongresówki". Prezesem Towarzystwa wybrany został Władysław książę Drucki-Lubecki, zaś sekretarzem generalnym Stanisław Grodzki - twórca polskiego automobilizmu.Zobacz krótką animację historyczną


>> dalej

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.