15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje

Opisy najciekawszych Campingów, pól namiotowych i miejsc biwakowych.
Uwaga:informacje nie są aktualizowane.

     Folwark Łękuk

To mazurski folwark nad jeziorem Łękuk w otulinie Puszczy Boreckiej, w okolicach Giżycka. Oferuje noclegi w gospodarstwie agroturystycznym, w pokojach o wysokim standardzie. Ponad kilometr linii brzegowej, kąpielisko i piaszczysta plaża, 18 ha wolnej przestrzeni, odrestaurowany park dworski, las i malownicze ruiny skrywające tawernę. Z dala od wydeptanych szlaków turystycznych - gwarantujemy ciszę i doskonałe warunki terenowe do aktywnej rekreacji, na imprezy integracyjne, a także do spokojnego odpoczynku w rodzinnym gronie.

Łękuk Mały (Gut Klein Lenkuk) to historycznie pruski dwór założony w 1707r., malowniczo położony na wyniesionym wysoko brzegu jeziora, z tarasowo ułożonymi "piętrami" parku i kompleksem budynków gospodarczych usytuowanych "w podkowę" zwróconą ku brzegom jeziora. Z parku przez pole docieramy do grzybowego lasu z maleńkim leśnym jeziorkiem, kryjącym miejscową romantyczną legendę.

Inspirujący teren, ogrom wolnej przestrzeni i osobiste upodobania właścicieli do czynnych form spędzania wolnego czasu zaowocowały profilem ośrodka – czynnej rekreacji i imprez integracyjnych na łonie natury.

http://www.lekuk.pl/

Autor: Andrzej Bielecki

     Camping " U Michała" w Białowieży (woj. Podlaskie) (rozwiń)
Adres: 17-230 Białowieża, ul. Krzyże 11, tel. (085) 681 27 03
Opis: Camping znajduje się na początku Białowieży jadąc od strony Hajnówki.
Po wyjeździe z lasu, uważnie obserwując prawą stronę drogi, zobaczymy reklamę campingu, która stoi przy bramie prywatnej posesji. Jest to posesja właściciela campingu. Należy wjechać przez bramę i jechać na podwórko
a dalej na stanowiska obozowania.
Teren campingu jest płaski, porośnięty trawą i niewielką ilością drzewek.
Całość jest ogrodzona i doglądana przez gospodarzy. Stanowiska do obozowania nie są wydzielone. Podłączenie do prądu 220 V nie nastręcza trudności ponieważ wzdłuż campingu rozmieszczone są przyłącza prądowe.
Do dyspozycji obozowiczów są dwa nowe sanitariaty z pełnym węzłem wodno-kanalizacyjnym.
Na campingu znajduje się wiata kuchenna (prąd 220 V), wiata z dużym stołem
i ławkami ( oświetlona ) a także wytyczone miejsce na ognisko.
Odległość z campingu do Białowieskiego Parku Narodowego (do bazy PTTK) wynosi ok. 1100 m. a do rezerwatu żubrów ok. 4 km. Zakupy można zrobić w sklepie oddalonym od obozowiska o ok. 800 m. ewentualnie w centrum miasta.
Gospodarze (właściciele) campingu są ludźmi miłymi, służącymi pomocą
i umiejącymi ciekawie opowiadać.
Autor: Kazimierz Grzesikiewicz
     Camping "Nad Liwcem" w Węgrowie (woj. mazowieckie) (rozwiń)
Adres: 07-100 Węgrów - Krypty 63, tel. kom. 0602 672 819, tel: 025 792 26 68
Opis: Camping położony jest na skraju miasta (od rynku w kierunku zachodnim) nad rzeką Liwiec (do plaży ok.100 m.). Teren campingu jest płaski, zadrzewiony a nawierzchnia trawiasta z asfaltową alejką wokół środkowej części campingu. Ogrodzenie obiektu jest solidne z bramą zamykaną na noc. Dodatkowo, w nocy terenu pilnuje stróż.
Na campingu znajduje się stała baza noclegowa w postaci pawilonu i domków campingowych oraz powierzchni pod stanowiska obozowania. Niestety, pojedyncze stanowiska nie są wydzielone. Podłączenie przyczepy do prądu 220 V jest możliwe zarówno do specjalnych przyłączy elektrycznych jak i do gniazdek prądowych w pawilonie kuchennym.
Pawilon sanitarny znajduje się w centralnym punkcie campingu i dojście do toalet oraz umywalek nie jest uciążliwe. Pomimo, iż z sanitariatów korzystają również osoby mieszkające w domkach, są one utrzymane w należytej czystości.
W środkowej części obozowiska znajduje się miejsce na ognisko i boisko do siatkówki. UWAGA ! Nad częścią placu przechodzi linia wysokiego napięcia.
Przed wjazdem na camping znajduje się BAR w którym można smacznie zjeść. Szczególnie, godna polecenia jest kiszka ziemniaczana. Do najbliższego sklepu spożywczego jest ok. 400 m. A do rynku trzeba iść 800 m.
Kierowniczka (właścicielka) campingu jest osobą z którą można porozmawiać
i która wie co to caravaning.
Autor: Kazimierz Grzesikiewicz
© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.