15 stycznia 2017


polecamy

polecamykomisje


Od wielu lat stan bezpieczeństwa na polskich drogach jest katastrofalny.
W statystykach europejskich zaliczamy się do państw o największej wypadkowości ze skutkiem śmiertelnym. Budowanie bezpieczeństwa polega na przeciwdziałaniu zagrożeniom wprowadzając politykę kreowania postaw antywiktymogennych i działania na rzecz strategii ograniczania wypadków drogowych przyjętej i uznanej za najskuteczniejszą w wielu państwach Europy według klasycznego modelu trzech "E":
Enginering – usuwanie miejsc i przebudowa tras gdzie najczęściej zdarzają się wypadki drogowe
Enforcement – nadzór nad ruchem drogowym zarówno pod względem prewencji jak i represji
Education – edukacja i wychowanie komunikacyjne dla potrzeb ruchu drogowego.
Pierwsze dwa "E" to domena administracji państwowej, policji, itp. obszar trzeciego "E" jest szczególnie w Polsce zaniedbany i tutaj mieści się całość działań Akademii Jazdy.

Akademia Jazdy funkcjonuje od 1994 roku i oferuje autorski program przedstawiający problemy związane z poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach. Program szkoleń został opracowany przez doświadczonych instruktorów z wykorzystaniem doswiadczenia Mistrzów Polski w sportach samochodowych. Wraz ze specjalistami ruchu drogowego z Centrum Szkolenia Policji zostały przeanalizowane najczęstsze przyczyny wypadków i określone obszary największych zagrożeń na drodze. Opracowany na tej podstawie program szkolenia jest zbieżny z obecnymi Europejskimi koncepcjami szkoleń zmniejszajacymi ryzyko wypadku.

Akademia Jazdy prowadzi szkolenia z zakresu:
doskonalenia techniki jazdy samochodem w warunkach obniżonej przyczepności
eko - jazdy
e-learningu
bezpieczeństwa osobistego w samochodzie
pierwszej pomocy przedmedycznej
psychologii transportu i testów psychologicznych
prelekcji policyjnych
audyty bezpieczeństwa
eventy

© benix      Automobilklub Polski                                                    Automobilklubpolski.pl używa plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu.